Tel : +36 30 539 8669 | Email : mrtothroland@hotmail.com
Tóth Roland Ev. Nyilvántartási szám: 56635966, Adószám:57966470-1-41
RÓLUNK
Biztosítjuk, hogy magas színvonalú szolgáltatást nyújtunk, minőségi anyagok felhasználásával a felújítási munkálatok során.
Ügyfeleinknek lehetőséget adunk arra, hogy teljes körű szolgáltatást vegyenek igénybe tőlünk anélkül, hogy külön szerződéseket kellene kötniük más szolgáltatókkal a felújítás különböző fázisaira.
Rejtett költségek nélkül dolgozunk, és a megegyezett felújítási költségcsomag csak akkor módosul, ha az ügyfél extra munkálatokat kér tőlünk.
A határidőket csak akkor csúsztatjuk ki, ha olyan utólagos munkákra van szükség, amelyeket az eredeti megbeszélés során nem számoltunk bele az ajánlatba.
Segítünk az anyagok beszerzésében is a felújításhoz és a szereléshez.
Teljes körű generál kivitelezést biztosítunk, beleértve a víz-, gáz-villanyszerelést stb.
Legyen szó lakások felújításáról, átalakításáról vagy panel lakások átalakításáról, nálunk mindezt megteheti olcsón és garanciával.
A polgári lakások felújítására is szakosodtunk.
Fürdőszoba Felújítás Budapest
Fürdőszoba felújítás esetén komplett anyagbeszerzést is vállalunk. Amiért érdemes minket választani: – megbízhatóság – időre való befejezés – rugalmasak vagyunk – nálunk nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Ha már megunta régi fürdőszobáját , mert kényelmetlen, nem felel meg elvárásainak kérjen ajánlatot!
Először is a bontási munkákkal kezdjük. Kád, mosdó, WC,bojler stb. kibontása illetve leszerelése. Majd ezt követi az oldalfalon lévő csempeburkolat leszedése. Az elavult villanyvezetékeket, vízcsöveket és szennyvízlevezető csövek kibontsuk és ujjakkal pótoljuk. A keletkezet építési törmeléket bezsákoljuk, és elszállítjuk. Az építési munkákat a Fürdőszoba felújításkor villanyszereléssel kezdjük. Egy átlagos fürdőszobában 1db mennyezeti lámpa,1db tükörmegvílágítás,1db kapcsoló és 2-3 db konnektor van.
Vízszerelés,első ütemben a szennyvízlevezető csövek kiépítése PVC csövekkel a kádhoz vagy a zuhanyzóhoz, mosdóhoz, WC, bojler vagy cirkóhoz, mosógép, és az összefolyó. Természetesen megfelelő lejtések kiképzése betartása és megfelelő méretű PVC csövek és idomok használata. Hideg–meleg víz kiépítése rézcsővel, PPR csővel vagy ötrétegű csövek hasznalataval falba beépítve szigetelve az előbbiekben felsorolt berendezésekhez. Ajánlatos a vízóra bekötését is elvégezni, ha nincs még kiépítve és engedélyeztetve . Az oldalfalakat 1,2 cm vastagságu gipszkartonnal beborítjuk. Aljzat beton ( Estrich) készítés vagyaljzatkiegyenlítés után a Kád bekötése elé, és mellé falazás és szervíz ajtó készítés.a későbbiekben felmerülő hibák – dugulások elhárítására. A járólap csúszásmentes legyen (balesetek elkerülése). Jól mutat az oldalfalon, modern nagyméretű lezerrel vagott csempe. Festés a festeni kívánt falfelületet először alapozzuk, ez leköti a port és jobb tapadást eredményez. Ezt követi a 2x-i glettelés és csiszolás, a falfelület ettől lesz szép sima. Festék felhordása 2 rétegben.
Ingyenes árajánlat helyszini felmeressel!
Célunk hogy minden megrendelőnknek a legjobb szolgáltatást nyújtsunk a felújítás során.
Budapest egész területén és közvetlen közelében is vállaljuk felújítási munkálatokat, rövid határidővel, írásos garanciával.
Lakásfelújítás Budapest
Lakásfelújítás, otthonfelújítás vagy lakásrenoválás egy átalakítási folyamat, mely során egy lakást átépítenek és/vagy felújítanak. Bár a lakásfelújítást általában olyan építési projektekre alkalmazzák, melyek során egy otthon belső szerkezetét alakítják át, ezeknek részei lehetnek a kerten és a külső szerkezeten végzett munkák is. A felújítás nem korlátozódik a szerkezetre: része lehet a közművek karbantartása, javítása is, illetve a belsőépítészeti változtatások.
A lakásfelújítás céljai
Kényelem
A fűtő-, szellőző- és légkondicionáló rendszerek (HVAC) fejlesztése.
A háztartási gépek lecserélése, fejlesztése.
Vízvezetékek, elektromos rendszerek teljesítményének növelése.
Pincék vízszigetelése.
A lakás helyiségeinek hangszigetelése.
Karbantartás és javítás
A karbantartási projekteknek része lehet:
A tető elbontása és cseréje.
Burkolatok felújítása, cseréje.
A szobák, falak, kerítés festése.
Vízvezetékek és elektromos rendszerek javítása.
Bővítés
Az élettér bővíthető:
A marginális területek élettérré alakításával, például a pince átalakításával dolgozószobává, vagy a padlás átalakításával hálószobává.
A házhoz épített további helyiségekkel vagy egy újabb emelet hozzáadásával.
Energiamegtakarítás
A lakás tulajdonosai csökkenthetik a rezsiköltségeket:
Energiahatékony hőszigetelés beépítésével, a nyílászárók és a világítás cseréjével.
Megújuló energiaforrások használatával, mint a pellet kályhák, napelemek, szélturbinák, programozható termosztátok, geotermikus hőszivattyúk.
Meglévő fűtési rendszer korszerűsítése, energiatakarékos kazánok beépítése.
Biztonság
Telepíthetőek különféle biztonsági rendszerek, például:
Tűz- és betörésriasztó rendszerek
Tűzoltó rendszerek
Biztonsági ajtók, ablakok és redőnyök
Óvóhelyek, pánikszobák
Tartalék generátorok áramszünet esetére
Kivitelezés
A lakásfelújítás általában háromféleképpen valósítható meg: általános generálkivitelező segítségével, specializálódott mesteremberek felfogadásával, illetve ha a munkát maga a tulajdonos végzi el.
Az általános generálkivitelező felügyeli a lakásfelújítási projektet, amelyben több szakember is részt vesz. Az általános kivitelező projektmenedzserként tevékenykedik, hozzáférést ad a felújítandó épülethez, elszállítja a törmeléket, megtervezi a munkarendet és a munka bizonyos részeit is elvégezheti.
A tulajdonosok az általános kivitelezőt kihagyva maguk is felfogadhatnak szakembereket, például vízvezeték-szerelőket, villanyszerelőket vagy tetőfedőket.
A tulajdonosok „csináld magad” projektként is levégezhetik a felújítást.
Konyha felújítás
Lakások/Házak minden típusának megvannak a felújítási lehetőségei. Hogyan lehet modern és praktikus konyhát varázsolni egy lakásban.
Kezdjük a tervezéssel.
Először a konyhaelemek helyét meghatározni, amelyek elektromos és víz kiállásokat igényelnek.
Tervezzük meg a konyhabútor színét, méretét. Szinte ez határozza meg a burkolatot és a festést.
Önnek a legkényelmesebb megoldás, ha mindezen feladatokat egy szakemberre bízhatja, aki az összes szakipari munkát elvégzi vagy saját munkatársaival elvégezteti, összehangolja, felügyeli és garanciát vállal.
Konyha felújításban résztvevő szakemberek
burkoló,
festő-mázoló,
villanyszerelő,
asztalos,
vízvezeték szerelő,
gázvezeték szerelő
Konyha felújítás
Panellakás felújítás
Egy panellakás felújításánál teljesen más kihívásokkal kell szembenézni, mint egy polgári lakás felújítás esetén.
A panellakások tömeges építése az 1970-es, 1980-as évekre tehető. Akkor ezeket kb. 50 évre tervezték. A tömeges lakásigény miatt olcsó anyagokból villámgyorsan kellett elkészülniük. Betonból készült a szerkezet, erre épültek rá a panel elemek. Ezzel a módszerrel akár naponta akár két szintet is el lehetett készíteni. Akár egy hónap alatt felépült egy 10 emeletes panelház. A fürdőszoba előre gyártott volt, már a gyárban beszerelték a mosdót, kádat, becsövezték és egyben szállították a helyszínre. Ott már csak beemelték, és bekötötték a víz és villanyvezetékeket.
Azonban a mai szakértői vizsgálatok alapján kijelenthető, hogy még legalább további 50 évig használhatóak lesznek!
Ha idáig nem cserélték a falban lévő vezetékeket, akkor az már elöregedett, tűz és csőtörés veszélyes. Ezért a panellakás felújítása előtt fel kell mérni a vezetékek állapotát.
Szakértő munkával a panellakások felújítása után nincs többé „panel” érzésünk.
Panelben a falak (még a válaszfalak is) vasbetonból készülnek, amely még egy tipli befúrását is komoly feladattá teszik.
Egy ilyen falba új villanyvezetéket behúzni, konnektorokat bővíteni vagy egy ajtót áttenni már komoly munkát igényel.
Az is nagy kihívás, hogy mivel a vasbeton kiválóan vezeti a hangot, a szomszédok már a lakásfelújítás elkezdése után fél órával garantáltan idegesek lesznek.
Márpedig a panellakás felújításra szükség van.
Itt is elöregszik a tapéta, meglazul az ajtótok (főleg ha az 1970-es évek első generációs PVC-jéből készült). A járólap is megtöredezik, sok helyen cserélni kell a leragasztott szőnyegpadlót.
Rövid határidővel vállaljuk panellakásának teljes körű felújítását a padlótól a plafonig, 2 év jótállással.
Komplett panellakás felújítás
Budapesten és környékén vállaljuk panellakások teljes körű felújítási munkálatokat.
Villanyszerelés
A panellakásoknál az elektromos berendezések egyre nagyobb fogyasztása miatt gyakran van szükség a vezetékek cseréjére, vagy új kábelek kialakítására. Ez vasbeton falban komoly kihívást jelentő feladat amire többféle megoldást tudunk biztosítani.
A panellakás felújítás során a villanyszerelés a munkafolyamatok elején közvetlenül bontás után végezzük el.
Burkolás - csempézés
A panellakásokban burkolatként előfordulhat PVC padló, kerámia lap, szalagparketta, vagy laminált parketta padló is. A burkolást szinte minden lakásfelújításnál érdemes elvégeztetni.
Panellakásokban általában kisebb felületekkel kell dolgozni, de komolyabb feladat a sitt kihordása, elszállítása, így a munka a felület nagyságához viszonyítva időigényes lehet.
A legtöbb időt és költséget mindig a fürdőszoba, wc, konyha felújítása jelenti. Ezeknek a munkafolyamata összetett és sok szakmát érint. Ha a vezetékek nem megfelelő állapotúak, akkor feltétlen cserére van szükség, mert ha a csempe felrakása után egy évvel csőtörés következik be, vagy a falban leég a villanyvezeték, akkor a csempéket le kell verni és a burkolás újra aktuálissá válik.
A konyhában a burkolás akkor indulhat, ha az új konyhabútor tervei már megvannak, mert a csempét a felső szekrény és a konyhapult közé kell felrakni. Ilyenkor nagy pontossággal kell dolgozni!
Sok panelben eredetileg nincs a WC-ben csempe a falon. Ezen érdemes változtatni, mert a WC kagylóból, a lehúzás során kifröccsenhet a víz a falra. A csempét könnyű tisztán tartani, jobban megfelel a higiéniai szempontoknak.
Évtizedek alatt azonban a szőnyegpadló rugalmasságát célzó puha szivacsszerű réteg és az oldószeres ragasztó (Pálmafix) ammóniát termel, ezért szokott lenni az üres panelekben, a szobákban olyan furcsa erős szag. Azonban ez a gyermekek, de még a felnőttek részére is nagy veszélyt jelent, hiszen erős allergiás panaszokat válthat ki! Ezért ezt mindenképpen érdemes cserélni laminált parkettára, szalagparkettára, hagyományos parkettára, Vinyl padlóra, vagy kőpadlóra. Ráadásul a ezeket a padlókat könnyebb tisztán tartani, mint a leragasztott padlószőnyeget. Az új padlóra még mindig rakható szőnyeg, de az sokkal jobban tisztítható, mint a szőnyegpadló.
Burkolást előkészítő műveletek:
Ellenőrizzük a burkolandó felületet, melynek kellő szilárdságúnak és tisztának kell lennie. Ahhoz, hogy tökéletes tapadást érjünk el, az aljzatra, és a a falra egy alapozó réteget kell felvinni. (mélyalapozó)
Aljzatszint ellenőrzés
Ha nem megfelelő aljzatot képeztek padlókiegyenlítés szükséges. Aljzatkiegyenlítő rétegvastagsága 1-30 mm-ig alkalmazható különböző minőségi anyagok függvényében.
Lapkiosztás
Nagy felületeknél burkolási terv készítése ajánlaos. Ez tartalmazza: a kialakítás módját, lapkiosztást, a burkolat mintázatát és a méreteket.
Dilatizáció
A burkolt felületben keletkező feszültségeket levezetik és megtartja annak stabilitását, tartósságát. A burkolatokat diletálni kel legalább 20-30 m2-ként minden szerkezetváltásnál és falcsatlakozásnál.
A dilatációs hézag vastagsága az aljzatbetonig kell lennie. A burkolólapok közti fugahézagokat rugalmas fugázóanyaggal kel kitölteni (szilikon). A dilatációs hézagok dilatációját profilokkal is kivitelezhetőek.
A burkolat fugázása
A széles (1-2-3-4mm)vagy zárt fuga kiválasztása esetén egészen eltérő hatásokat lehet elérni. A zárt fugás kivitel a folyamatosságot hangsúlyozza, hátránya hogy kisebb a burkolati réteg rugalmassága ez által nagyobb a feszültség lehetősége. Ebből következően repedések alakulhtnak ki és a burkolat belevegősődését okozza. A nyitott fugázás esztétikusabbak és a fugákat tömören ki lehet tölteni ez a megoldás megbízhatóbb és biztonságosabb.
Az első tisztításnál alapos munkát végezzünk, mert alapvető fontosságú, amelyet
a burkolás befejezése (megkötése)után szükséges elvégezni.
A burkolat felületről minden szenyeződést el kell távolítani. A megfelelő fuga anyag kiválasztása fontos dolog.Vegyük figyelembe a fuga anyag öszetételét: ellenőrizzük a műszaki tulajdonságokat és pontosan követni kell a tecnológiai menetet. Az elkészült burkolatok felületéről a kivitelezés során rátapadt,rászáradt szennyeződéséket savas alapú anyaggal Pl.: FIANDRE CLEAN-nel 1:1 arányban alkalmazva tisztítsuk le.
A tisztítás után, vizes felmosással távolítsuk el a még megmaradt szennyeződéséket.
Kerámia burkolatok típusai
Cementkötésű műkő vagy égetett agyag, ragasztó habarcsba fektet-
ve. Minden hidegburkolatnál
Fontosabb fajtái:
– műkőlap;
– kőagyag (mettlachi); – tégla;
– terrazzo (mozaiklap); – mázas kerámialap; – keramitlap
A kerámia burkolatok típusai: mázas és mázatlan lapok
Mázas
Vöröspasztás:egyszer égetett beltéri lap
Fehérpasztás:egyszer égetett beltéri ill. kültéri fal és padló
Mázas gres :beltéri ill. kültéri fal és padlóburkoló
Mázatlan
Gres porcelán:beltéri ill. kültéri fal és padló burkoló
Kottó Klinber:beltéri ill. kültéri fal és padló burkoló
Burkoló mester Tóth Roland 06 30 539 8669
Panellakás felújítás árak
Minden lakás, minden igény más. Így árakat a helyszín felmérése előtt csak megsaccolni tudjuk. Egy dologban biztos lehet: az általunk adott árajánlatot tartani tudjuk, nem fordulhatnak elő rejtett költségek!
Mit érdemes figyelembe venni panellakás felújítás előtt?
A lakásfelújítás komoly munka, Önnek (szemben szakembereinkkel) nem fizikailag, hanem lelkileg megterhelő. Ráadásul döntései az elkövetkező 15-20 évre meghatározzák, milyen környezetben fog élni. Ezért érdemes előre átgondolni, pontosan milyen igényei vannak. Segíteni tudunk a különböző alternatívák előnyeinek és hátrányainak ismertetésében, így Ön a pénztárcájának és igényeinek legmegfelelőbb megoldásokat tudja választani. Itt is igaz, hogy érdemes egységben gondolkodni.
Régi panellakások rejtett hibái
Rengeteg régebbi panellakás cserél gazdát évente. Az új tulajdonosok a felújítással szeretnék lakályossá tenni új otthonukat. Ezeknek a lakásoknak a felmérésénél, sokszor elmondják, hogy:
„Az előző tulajdonos nemrég újította fel a lakást, nekünk csak kisebb munkák kellenek.”
Az esetek többségében az derül ki, hogy a felújítás csak egy tisztasági festés volt, de a falban a vezetékek siralmas állapotban vannak. A vezetékek hibája általában akkor derül ki, amikor az új tulajdonos a villanyszerelővel konnektort, lámpát és kapcsolót cseréltet és kiderül, hogy a falban 50 éves vezetékek futnak, amik nem bírják a terhelést. Mikor a vízszerelő a csapokat akarja cserélni, akkor a szelepek nem zárhatók. Ebből gyanítható, hogy a falban futó vízvezetékek is potenciális veszélyforrások.
Ezért már lakásvásárlás előtt érdemes ellenőrizni, hogy igaz-e amit a tulajdonos állít. Főként a fürdőszobában (mosógép helye), vagy a konyhában (tűzhely, mosogatógép helyén) érdemes leszerelni egy konnektort, és megvizsgálni a vezetéket. Ne legyen rest benézni a mosogató alatti szekrénybe és a mosdókagyló alá! Ellenőrizzük, hogy a szelepek újak-e vagy nem. Ha valami nincs rendben, nyugodtan alkudjon a lakás árából, mert a későbbi felújítás komoly pénzeket vihet el!
Vízszerelés
Fürdőszobák, WC-k,konyhák teljes kiépítése, felújítása:
Vízcsövek cseréje,szennyvízlevezető csövek cseréje, szaniterek cseréje, csaptelepek cseréje, WC tartályok javítása, tömítések cseréje, mosogató szifonok cseréje, zuhanytálca zuhanykabinok beépítése, mosógépek, mosogatógépek bekötése.
Falazás
Főfalak fajtái
Hagyományos szerkezetű építéseknél:
-Tégla
-Beton
- Ytong falazó blokkok - Tégla falazó blokkok
Nyílásáthidalások:
- Monolit áthidalók - Előre gyártott áthidalók - Ytong áthidalók
Ytong falazó blokkok kiváló hőszigetelő képesség mellett optimális nyomószilárdsággal rendelkeznek.
Az első sor lerakása:
A falazat első sora alá vízszigetelést kell készíteni. Ez történhet hagyományos bitumenes lemezzel vagy bármilyen más, korszerű vízszigetelő módszerrel (oxidbitumenes lemezek, műanyag lemezszigetelések, bitumenes és műanyag kenhető szigetelések). A szigetelés elkészülte után az alap legmagasabb pontjáról indítsuk a falazást!
Először a sarkokat kell kirakni,ügyelve az elemek vízszintességére, a sarkok függőlegességére arra, hogy a sarkok síkban legyenek. Ehhez folyamatos szintellenőrzésre van szükség szintező műszerrel, esetleg„slagos” vízmértékkel.
Ezután – a falazózsinórt kihúzva – végezzük az első sor lerakását, továbbra is fokozottan ügyelve a sorok vízszintességére!
A szintellenőrzéseket nem csak a sor hosszirányában kell elvégezni, hanem arra merőlegesen is, nehogy ferde legyen a fal.
A síkbeli eltéréseket, felületi„fogasságot” is folyamatosan ellenőrizzük
A szintellenőrzést követően a falazás lépései a következők:
– Habarcsterítés
– Sarkok kirakása, ügyelve a sarokkövek pontos vízszintes és függőleges beállítására (elemek igazítása gumikalapáccsal)
– Falazózsinór kihúzása
– Mezőfalazás (elemek igazítása gumikalapáccsal)
– Minden sornál szintellenőrzés, különös tekintettel a sarkok függőlegességére
A falazás során mindíg be kell tartani a minimum 12,5 cm-es elemkötést!
Gipszkartonozás
Lakásfelújításoknál,átalakításoknál gyakran használt építőanyag a gipszkarton. Gipszkarton álmennyezetek,előtétfalakat és válaszfalak építését vállaljuk, Rigips gipszkarton lapokból fém profilvázra szerelve, igény szerint hang és hőszigetelő anyagok beépítésével.
A szigetelőanyagot (Isover Piano) az álmennyezett fölé építjük be hézagmentesen,ami növeli a belső hőmérséklet megőrzését.A gipszkartonból épült válaszfalak és álmennyezetek előnyei, hogy az üreges
részeiben elektromos vezetékeket szerelvényeket tudunk beépíteni könnyedén, bontás nélkül.
A gipszkartonból épült fal és mennyezett felületét nem kell vakolni hanem az építés befejeztével az összeillesztéseket kikenjük és a fuga anyag száradása után lefesthetjük,tapétázhatjuk vagy burkolhatjuk.
Vizes helyiségekben (fürdő,konyha,wc.) impregnált gipszkarton lapokat kell használni.
A hagyományos építőanyagokhoz (ytong,tégla,stb.) képest a Rigips falakat olcsóbban és gyorsabban lehet megépíteni. A gipszkarton lapokat használhatjuk vakolás helyet is, ezt nevezzük szárazvakolatnak.
Lakásfelújítás során a belső falakról levert rossz vakolat helyére kerülnek, egyszerű ragasztással,de alkalmazhatjuk új falaknál is.
Melyik a Legjobb Fűtési rendszer?
Ha házépítés vagy felújítás előtt állunk, érdemes átgondolni, hogy vajon a legjobb fűtési rendszert választottuk-e. A ’legjobb’ egyértelműen relatív fogalom, ugyanis az számít a legjobbnak, ami számunkra a legmegfelelőbb.
Figyelembe kell vennünk az épület jellemzőit, tájolását, méretét, belmagasságát, valamint hőszigeteltségét. Majd ehhez jönnek egyéni igényeink, hogy mit várunk el az adott rendszertől, cél-e hogy hosszútávon gazdaságos legyen az üzemeltetése, vagy fontosabb szempont hogy a kezdeti beruházási költség a lehető legalacsonyabb legyen. Ha korlátozott ismereteink vannak a különböző hőtermelő és hőleadó rendszerekről, érdemes szakember segítségét kérni. Különösen azért, mivel tudjuk, hogy ma a lakásfenntartási költségek mintegy felét a fűtési díjak teszik ki!
A legnépszerűbb hőleadó rendszerek
A legelterjedtebb hőleadó rendszer a radiátor. Telepítése viszonylag egyszerű, kisebb beruházást igénylő művelet, viszont be kell kalkulálnunk hogy lehetnek enyhe hőingadozások lakásunkban.
Ezzel szemben a felületi hőleadók (padló-, fal- és mennyezetfűtés) jóval komfortosabb hőmérsékletet tudnak biztosítani. Kivitelezésük alaposabb tervezést igényel, precíz technológiát kell követni a telepítésnél, nagy mennyiségű csövet kell letekerni, a cső anyagdíja is és a kivitelezés munkadíja is jóval drágább lesz. Azonban ezért egy jóval nagyobb hőátadási felületet nyerünk, valamint sokkal gazdaságosabb fenntartási költséget, mert a legmodernebb hőtermelők (kazánok, hőszivattyúk) kifejezetten alacsony fűtővíz előállításánál működnek jó hatásfokkal, ezáltal gazdaságosabban.
A padlófűtést előszeretettel ajánljuk nagy belterületű családi házaknál, elsősorban hidegburkolatú helyiségekben, hőszigetelt padló alá. Laminált padló és padlószőnyeg alá is tehető, bár kisebb hatásfokkal adja le a hőt. Viszont fa parketta vagy hajópadló alá semmi esetre se tegyünk padlófűtést, mivel kiszárítja a fát.
A falfűtés egyre elterjedtebb alternatíva manapság, itt arra kell figyelni, hogy a felületfűtések köreinek végződései hidraulikailag kiegyenlíthetőek legyenek, valamint hogy ezeket a köröket termosztátokról lehessen vezérelni. Ezáltal ugyanis az összes helyiség szabályozhatóvá válik.
Nagy épületek, csarnokok, nagyobb légterű családi házak esetében költséghatékony megoldás, ha a fűtő és hűtő felületeket a padló helyett a mennyezetbe szereljük, ekkor már mennyezetfűtésről beszélünk.
A legnépszerűbb hőtermelő rendszerek
Egy új családi háznál a legjobb hőtermelők lehetnek: kondenzációs gázkazán, levegő-vizes /víz-vizes /talajkollektoros /talajszondás hőszivattyú és akár faelgázosító vagy akár vegyes tüzelésű kazán is. Szakmai körökben is óriási vita, hogy ár-érték arányban melyik a leggazdaságosabb, amit az okoz, hogy a jobb hatásfokúak általában magasabb bekerülésű költségűek, ill. karbantartásigényük is magasabb.
Talán a legelterjedtebb hőtermelő a kondenzációs gázkazán, amely új telepítés esetén min. 86%-os hatásfokkal rendelkezik. A fűtésből visszaérkező kihűlt víz segítségével kinyeri az égéstermék hőtartalmának jó részét, így alacsonyabb hőmérsékletű égésterméket engedünk ki a “kéményen” keresztül a szabadba. Annál jobb hatásfokkal üzemel, minél alacsonyabb hőmérsékletet kell előállítania, ezért a felületfűtésekhez (padló-, fal-, mennyezetfűtés) ideális.
A vegyes tüzelésű kazán jó választás lehet olyan vidéki helyszínen, ahol saját vagy olcsó fával tüzelhetünk.
Újabban egyre többen érdeklődnek villanykazán, elektromos kazán iránt. Ez egy működőképes alternatíva lehet, mert nincs a gáznál megszokott kiszámíthatatlan és bonyolult engedélyezési folyamat. Kéményt sem kell ehhez építeni. Ráadásul radiátoros fűtési hőleadókhoz is kiválóan megfelel. Azonban hátránya, hogy jelenleg az áram a legmagasabb árú energiahordozó és emiatt hosszabb távon az egyik legköltségesebb fűtési rendszer lehet. Ezért a leendő felhasználók napelemmel társítva tervezik üzemeltetni a fűtési rendszert, hogy azzal kompenzálják a pénzügyi egyensúlyt. Sajnos a napelem további anyagi ráfordítást eredményez, ami általában 8-10 év múlva fordul nettó “termőre”. A fentiek figyelembevételével kisebb méretű házakba, nyaralókba napelem nélkül is érdemes lehet vele számolni.
Összegezve tehát a következőket javasoljuk:
Induljunk ki egy modern kondenzációs gázkazánból.
A legalacsonyabb beruházási költséggel feltehetünk radiátorokat.
Ha komfortosabb fűtési rendszert szeretnénk kicsivel több pénzért, akkor tervezzünk padlófűtést.
Ha kevés a padló alapterülete, ezt fal -és mennyezetfűtéssel kiegészíthetjük, bár jó hőszigetelés esetén ezek valószínűleg szükségtelenek lesznek.
Amennyiben nagyobb családi házunk van, és kevésbé számít a beruházási költség, gondolkodhatunk hőszivattyús rendszerekben. Bár az üzemeltetési költsége alacsony, egy-egy meghibásodás javítása sokba kerül.
Ha megfelelő tájolású a háztetőnk, gondolkodhatunk teljesen elektromos fűtésben, de mindenképpen napelemekkel egészítsük ki. Az elektromos fűtés beruházási költsége alacsony, viszont napelem nélkül az üzemeltetése gazdaságtalan.
Amennyiben kertünkben elegendő fa áll rendelkezésünkre, a fűtési rendszert kiegészíthetjük kandallóval, vagy rendszerbe kötött vegyes tüzelésű kazánnal. Ezek egyértelműen csökkentik fűtési költségünket.
Energetikai Tanúsítvány készítés
Az Energetikai Tanúsítvány az Ön ingatlanának legfontosabb okirata!
Lakástulajdonos és ingatlant szeretne eladni, bérbe adni?
"Már a szerződés aláírásához készülődtünk, mikor szólt az ügyvéd, hogy Energetikai Tanúsítvány is szükséges.
2013-tól az ingatlan adás-vételi és bérleti szerződésekben fel kell tüntetni a tanúsítvány azonosító kódját, és a vevő/eladó nyilatkozatát arról, hogy az Energetikai Tanúsítványt átadta/ átvette.
Mi is az Energetikai Tanúsítvány?
A 176/2008 (VI. 30.) Korm. Rendelet előírása szerint egy olyan igazoló okirat, amely az épületnek (önálló rendeltetési egységnek, lakásnak) a külön jogszabály szerinti számítási módszerrel meghatározott energetikai teljesítőképességét tartalmazza.
Az Energetikai Tanúsítvány megmutatja Önnek otthonából hol szökik a meleg, és azt is, hogy az Ön ingatlana energetikai szempontból milyen kategóriába sorolható! Ha javítani szeretné ingatlanának besorolását, mi elvégezzük a lakásfelújítási munkákat.
Az Energetikai Tanúsítvány készítése azt jelenti, nagyobb esélye lesz ingatlanát eladni, értékesíteni.
Az elkészült tanúsítvány tíz évig hatályos.
Miért kell nekem az Energetikai Tanúsítvány?
A 176/2008. kormányrendelet kimondja, hogy ingatlanok adás-vételénél és bérleti jogviszony létesítésénél kötelező az Energetikai Tanúsítvány. Ellenérték fejében történő tulajdon-átruházás vagy bérbeadás esetén az Energetikai Tanúsítvány elkészítéséről a tulajdonos gondoskodik, és azt a szerződés megkötését megelőzően, de legkésőbb a szerződéskötésig a vevőnek átadja, a bérlőnek bemutatja.
Mi a menete au Energetikai Tanúsítvány kiállításának?
A kiállítása előtt egy alapos helyszíni szemlét tartunk az ingatlanban. Felmérjük az épületszerkezet, épületgépészet és az elektromos hálózat tulajdonságait. A szakértő az adatok alapján kiszámolja az ingatlan energetikai teljesítőképességét, és ennek alapján besorolja az ingatlant egy energetikai osztályba. A C osztály a követelményeknek megfelelő minősítésű. Az Energiatanúsítványról hozott rendeletnek is az a célja, hogy Magyarországon az ingatlanok nagy része elérje a C osztályt.
Milyen dokumentáció szükséges a kiállításhoz?
Ha rendelkezik tervrajzzal, vagy műszaki leírással, akkor ezek a dokumentumok meggyorsítják a tanúsítvány kiállításának folyamatát, de nem váltják ki a helyszíni szemlét. A helyszíni szemle után 2-3 munkanappal már meg is kapja lakásának Energetikai Tanúsítványát!
Mely esetekben nem kell Energetikai Tanúsítványt kiállítani?
- az 50 m2-nél kisebb hasznos alapterületű épületre;
- az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt épületre;
- a legfeljebb 2 évi használatra tervezett épületre;
- a hitéleti rendeltetésű épületre;
- a jogszabállyal védetté nyilvánított épületre, valamint a jogszabállyal védetté nyilvánított (műemlékileg védett, helyi építészeti értékvédelemben részesült) területen lévő épületre;
és a mezőgazdasági rendeltetésű épületre sem kötelező Energetikai Tanúsítványt kiállítani.
Teljes körű lakásfelújítás / generálkivitelezés
Ön megálmodja, mi megvalósítjuk!
Mi minden munkát úgy végzünk, mintha a saját lakásunkat újítanánk fel.
Teljes körű lakásfelújítás, és generálkivitelezés!!! Ingyenes felmérésért és árajánlatért hívja a 06 30 539 8669 es mobilszámot!
Látogassa meg facebook oldalunkat, ahol munkáinkról talál képeket, információkat.
A lakásfelújítás velünk könnyebb, költségkímélőbb!
Mi történik, ha 3-5 szakemberre bízza a munkákat?
- végig idegeskednie kell, hogy megfelelő minőségben történik-e a munkavégzés
- össze kell hangolnia a különböző szakemberek munkáját
- nem minden szakember vállal garanciát munkájára, a hibáját viszont nem ismeri el ha pedig elismeri, nem javítja ki
- tolódnak a határidők, nem készülnek el időre az egyes részmunkák
- minden vállalkozóval külön kell szerződést kötnie
- a kifizetések nem teljesítés arányosan történnek
Ha generálkivitelezővel szerződik, ezek a problémák eltűnnek. Pontos árajánlat, korrekt szerződés, precíz munkavégzés, határidőre történő befejezés a generálkivitelező ezeket nyújtja Önnek!
Milyen lakásfelújítással kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtunk Önnek?
-
Teljes körű lakásfelújítás, generálkivitelezés
- Részmunkák: hideg-meleg burkolás, szigetelés, víz-gáz-fűtésszerelés
- Tanácsadás a lakásfelújítás munkáival kapcsolatban
- Festés-mázolás, villanszerelés
- Látványterv készítés, belső építészeti tervezés -
- Gipszkarton szerelés, festés - Gipszkartonozás
- Hőszigetelés,
- Fürdőszoba kialakítás, felújítás, átépítés
- Álmennyezet készítés
- Hangszigetelés - Nyílászárók utólagos hangszigetelése
- Energetikai Tanúsítvány készítés